Gelinlik Seçiminin Püf Noktaları

Gelinlik Seçiminin Püf Noktaları

 

-Gelinliğinizin ister kabarık olsun ister düz; rahatça yürümeniz için gelinlik eteğinin ön kısmının yerden biraz yüksek olmasına özen gösterin. Gelinlik boyu; hatırlamak istemeyeceğiniz düğün sırasında takılıp düşme sahnesine bile neden olabilir. 

-Düğün ya da nikâh töreninizin yapılacağı mekâna göre gelinlik seçimi yaparsanız; hem ortamla uyumlu olursunuz hem de rahat edebilirsiniz. Balo salonundan yapılacak düğünlerde; gösterişli, kabarık modeller; kır düğünü ya da tekne gibi açık havada yapılacak düğünlerde hafif kumaştan, sade gelinlikler seçmelisiniz.

 

-Vücudunuzda beğenmediğiniz noktaları gizleyecek, beğendiğiniz yerlerinizi vurgulayacak modeller tercih etmelisiniz. Sırtınızı beğeniyorsanız; ölçülü sırt dekolteli gelinlik modeli sizin için uygun olacaktır.

 

-Gelinlik diktirmek için zamanınız yoksa moda evlerinin hazır gelinliklerinden birini seçebilir, istediğiniz model çevirmek için aksesuarlarla eklentiler yaptırabilirsiniz.
 

-Yeni bir gelinlik almak için ekonomik durumunuz yeterli değilse kiralayabilir ya da arkadaşınız, ailenizden birinin gelinliği üzerinde ufak değişiklikler yaparak kullanabilirsiniz.  

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !